Články

Podporte nás v kampani WWF Slovakia

9. 4. 2021

V spolupráci s WWF Slovakia práve prebieha na Startlabe kampaň na podporu rozšírenia našej záchrannej stanice a dobudovanie nášho Ekocentra. Vďaka príspevkom darcov budeme mať možnosť a prostriedky na vytvorenie ďalšieho priestoru pre zotavovanie našich zvieracích pacientov. Kampaň potrvá ešte 21 dní.

Prečítajte viac

Pozývame vás na premiéru filmu "Šanca prežiť"

11. 11. 2019

Pozývame všetkých priateľov, sympatizantov, kamarátov a priateľov prírody na premietanie nášho nového filmíku o záchrane zverat v našej záchrannej stanici.

Prečítajte viac

Rozhovor s Metodom Macekom o vlčici Daisy v Denníku N

15. 10. 2019

Tento týždeň sa rozhodovalo o zastavení lovu vlkov, no napriek výzve, ktorú podpísalo viac ako 60 000 ľudí, politici odstrel vlka povolili.

Prečítajte si rozhovor o Daisy a Záchrannej stanici v Blogu WWF v Denníku N.

Prečítajte viac

Chovné a rehabilitačné stanice - kontaktné informácie

11. 10. 2019

Priatelia, tu je zoznam záchranných staníc a miest Prvej pomoci. Kliknite na mape na miesto nálezu živočícha a v ľavom stĺpci sa objavia kontakty, na ktoré sa treba obrátiť. Ak nepochodite, volajte nás: 0903 504 470 alebo 112.

Prečítajte viac

Hibernácia ježkov

23. 7. 2018

Len čo vonkajšie teploty klesnú pod určitú hranicu, telá ježkov sa začnú automaticky pripravovať na hibernáciu. Hibernácia je veľmi šikovná stratégia ako zachovať energiu v čase nedostatku potravy. Mladí ježkovia sa pokúsia hibernovať pri telesnej hmotnosti 450g, alebo aj menej, ale pri tejto váhe nemajú šancu dožiť sa jari.

Prečítajte viac

Čo robiť, keď nájdete vtáčie mláďatko

23. 7. 2018

Už je tu obdobie mláďatiek, takže pre istotu Vám dáme návod, čo s nájdeným vtáčatkom:V prvom rade si treba uvedomiť, že ak aj vtáčie mláďatká vyskakujú z hniezd predčasne neznamená to, že sú opustené.

Prečítajte viac

Zvieratá a bezpečnosť na cestách

3. 7. 2018

V jesennom a zimnom období sa rýchlejšie stmieva a často sme na cestách v čase, keď už je tma a zver sa presúva za potravou. Hlavne v čase súmraku je dôležitejšie viac ako inokedy, aby vodič zostal v strehu, myslel na aktivitu divoko žijúcich zvierat v blízkosti ciest a spomalil.

Prečítajte viac

Spomienka na Zoju

11. 5. 2012

Pre zranenia po streľbe sa orlica Zoja už nemohla vrátiť do voľnej prírody. Päť rokov a 19 dní žila u nás v Záchrannej stanici v Zázrivej, kde zachráneným mladým orlíčatám nahrádzala matku. Zoja sa tak stala súčasťou unikátneho projektu "Návrat orla skalného do Českej republiky".

Prečítajte viac